Superlevné VPS

Pokud si chcete pořídit VPS a poohlížíte se po nějakém vhodném poskytovateli, může se vám hodit odkaz na Lowendbox blog, který se věnuje výhradně nabídkám velmi levných VPS. VPS za méně než 2 USD měsíčně? Ano, je to možné, i když obvyklejší nabídky se pohybují kolem 5 USD za měsíc. V ČR musím upozornit minimálně na Virtualmastera, kde je možné si nechat zřídit VPS za méně než 50 Kč.

Je jasné, že specifikace takových VPS není nikterak oslnivá, obvykle je to něco mezi 128 a 256 MB RAM, 5-20 GB pevného disku, 1 IPv4 adresa a traffic řádově od stovek GB měsíčně až po „neomezený“ (který ovšem obvykle bývá vykoupen sdílenou pomalou přípojkou, přes kterou vám moc dat neproteče). Záruky samozřejmě žádné, zálohování na straně poskytovatele bývá jen zřídka a je třeba určitě počítat s tím, že poskytovatelé nabízející tak levné VPS nemusí existovat dlouho.

Superlevné VPS se hodí na nenáročné úkoly jako hosting statického webu nebo málo navštěvované webové aplikace (pokud vyhodíte InnoDB z MySQL a trošku poladíte konfiguraci, nasadíte třeba Nginx místo Apache, atd.). Dají se také použít jako úložiště záloh – cena bývá obvykle nižší než když se pokusíte sehnat klasického zálohovacího providera, ale stejně tak nižší bývá i bezpečnost takového uložení záloh (poskytovatel může zkrachovat, VPS může být nedostupná, atd.).

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní a jeho autorem je Shadow. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.