Evropa vs jistá sociální síť

Dostal se ke mně odkaz na velmi zajímavý web. Stojí za ním Max Schrems, který si od jisté sociální sítě vyžádal veškeré osobní informace, které o něm daná síť uchovává. Zjistil mnoho zajímavých věcí, jako např. skutečnost, že daná firma uchovává veškerá vaše data i když je vymažete, a dokonce že sleduje obyčejné lidi bez jejich souhlasu, i když danou sociální síť nepoužívají. Vzhledem k tomu, že prvky této sociální sítě jsou umístěny na mnoha webových stránkách, lze se tomu vyhnout jen stěží. Více naleznete v této části webu. Dovolím si zde ocitovat malou ukázku:

Shadow Profiles.

[..] is collecting data about people without their knowledge. This information is used to substitute existing profiles and to create profiles of non-users

Messages.

Messages (incl. Chat-Messages) are stored by [..] even after the user “deleted” them. This means that all direct communication on [..] can never be deleted.

A tak dále. Můžete si také přečíst shrnující článek. Na tohle bych doporučoval se podívat každému. Zejména pak uživatelům sociálních sítí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní a jeho autorem je Shadow. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.