Platíš hotově? Jsi terorista!

Nedávno jsem si přečetl jeden starší článek o situaci v USA a nestačil jsem se divit. No dobře, zase tak moc jsem se nedivil, protože co se terorismu a vlivu na USA týče, jsem spíše skeptik a pesimista. Je to prostě o tom, jak jsou lidé (a hlavně vláda a policie) z teroristů paranoidní. Nejsou schopni přijít s něčím, co teroristu spolehlivě odhalí (asi proto, že nic takového patrně není), tak za podezřelé z terorismu považuje všechny, kteří se nechovají jako průměrný občan.

Platíte hotově? Jste podezřelí. Chráníte si své soukromí? Jste podezřelí. Jste nervózní? Jste podezřelí. Často měníte svou vizáž? Nebo máte poskvrněné tričko? Nebo jste si zrovna do něčeho sedli nebo šlápli a zapácháte? Jste podezřelí. Máte zájem použít věc z obchodu jiným způsobem než ke kterému byla zamýšlena (na to lze naroubovat i instalaci Linuxu na počítač s předinstalovanými Windows)? Jste podezřelí. Nemáte dobrou představu, jak funguje to, co kupujete? Nebo třeba kupujete hotová balená jídla ve větším množství? Jste podezřelí.

A jste-li podezřelí, měli by vás ostatní občané nahlásit. Měli by si všímat, co děláte, o čem mluvíte, jak vypadáte, a když se jim cokoliv nezdá, měli by vás nahlásit policii, která by vás měla následně vyšetřovat. Pěkné, co říkáte?

Příspěvek byl publikován v rubrice Názory a komentáře a jeho autorem je Shadow. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.