VoIP: Levné volání přes Internet

Řešil jsem zrovna nedávno ohromné účty za telefon, protože po skoro 10 let téměř neužívání mobilu jsem v situaci, kdy potřebuji volat často, což samozřejmě leze do peněz. Naštěstí ale existuje řešení – VoIP. Máme řadu VoIP poskytovatelů, kde si můžete snadno a rychle nechat zřídit číslo a volat na mobil přes Internet třeba za korunu za minutu.

Vlastimil Ott doporučuje Fayn, já jsem ho málem na jeho doporučení využil taky, ale nakonec jsem si našel jiného poskytovatele, co netrvá na rodném čísle (být paranoidní mám v popisu práce). Mrzí mne snad jen, že mě to napadlo až teď. Jako ajťák bych se měl asi hodně stydět.

Mimochodem, netuší někdo z vás, jak nějak jednoduše postavit SIP proxy? Chci-li komunikovat přes SIP z NATu na NAT, nezbyde mi než používat nějakou proxy. Když už mám vlastní server, raději bych využíval ten než nějakou veřejnou proxy (typu ekiga.net).

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní a jeho autorem je Shadow. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.