Instalátor Windows 98 SE

Nedávno jsem se opět důkladně seznámil s přívětivostí instalátoru Win98SE. Po instalaci na nový velký disk, během které proběhlo vše bez jakýchkoliv problémů, odmítla Okna bootovat s odůvodněním, že došlo k I/O chybě a poradila mi vyměnit disk (nový Segate za pár litrů???).

Detailnější popis problému jsem samozřejmě nedostal, abych to neměl tak lehké. Dobrá, řekl jsem si, vyzkouším to ručně pomocí sys.com. Jenomže na instalačním CD jsem ho nenašel, stejně jako na bootovací disketě (který [censored] sestavoval oficiální bootovací disketu, co?). Našel jsem ho až na pevném disku, odkud ale použít nešel. Tak jsem ho překopíroval na bootovací disketu a zásah.

Systém konečně nabootoval a dokončil instalaci. Začal jsem tedy instalovat ovladače k základní desce, ale po restartu, po kterém měl instalaci ovladačů dokončit, si systém vyžádal soubor, který se měl nacházet v jednom .CAB souboru na instalačce s Windows, ale tam samozřejmě nebyl. Byl na CD s ovladači pro základní desku, ale odtamtud ho systém vzít nechtěl. Během několikrát zopakované instalace s nulovým výsledkem po šesti hodinách marných pokusů mne systém neustále ujišťoval, jak je stabilní a spolehlivý. Nezapomněl však ukázat BSOD.

Nezbylo než vzít původní systém plný trojanů, virů a spywaru, stabilní jako koule na nakloněné rovině, a pokusit se ho odvšivit. Uff..

Příspěvek byl publikován v rubrice Humor a recese a jeho autorem je Shadow. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.