Pohádka o strýčkovi Billovi a Londýnské burze

Bylo nebylo, Londýnská burza se za pomoci strýčků Billa a Steva z Microsoftu a společnosti Accenture rozhodla vyměnit svůj dosavadní systém za systém postavený na Windows. Strýčkové byli nadšeni, a spatřili v tom úžasnou příležitost, jak se parádit před konkurencí, takže všude pěkně vyvěsili svoje prezentace plné superlativů a buzzwordů, jak Londýnská burza volí Windows před Linuxem. Co na tom, že Londýnská burza nikdy Linux nepoužívala a ani nezvažovala jeho nasazení?

To ale nevadí – od čtenářů propagačních materiálů se přece neočekává pozorné čtení a přemýšlení nad textem, právě naopak. Od čtenářů propagačních materiálů se očekává jen přečtení nadpisu, případně manažerského shrnutí v podobě jednoho odstavce. V té nejhorší situaci se očekává nanejvýš rychlé prolétnutí textem. Proto se užívá superlativů, buzzwordů a očekávaných slov jako „ušetřit“, „spolehlivost“, „levné“, „špičkové“, „bezkonkurenční“, apod.

Řešení bylo objednáno a strýčkové spolu s Accenture si sedli, vytvořili a nasadili požadovaný software. Bohužel, buzzwordy, superlativy ani pouťové efekty v prezentacích pro manažery počítačové programy nepohání. Kdyby tomu tak bylo, žili by spolu Londýnská burza, Microsoft i Accentrue šťastně až do smrti. Nakonec to usilovně propagované řešení nebylo až tak dokonalé, jak se o něm tvrdilo. Začalo to problémy s konektivitou, které uvrhly stín na nové řešení, od kterého byla očekávána 100% spolehlivost, podobně jako od jeho předchůdce.

A jednoho dne se pak stín pochybností proměnil v dobu temna, kdy celé řešení popadalo jako domeček z karet. Kolo se jim polámalo a burza stála skoro sedm hodin zrovna v dobu, kdy nejvíce potřebovala fungovat. To zasadilo strýčkům z Microsoftu i společnosti Accenture fatální úder. Londýnská burza se rozhodla přejít na řešení, které nebude mít s Microsoftem ani Accenture nic společného. A co je horší, rozhodli se pro jejich velkou konkurenci, pakoně Gnu, tučňáka Tuxe, Slunce a Vědmu.

Doufejme, že tato kombinace poskytne Londýnské burze stabilitu a spolehlivost, která je pro ni životně důležitá, a které s předchozím řešením nedosáhla.

Zdroje a odkazy:

Příspěvek byl publikován v rubrice Humor a recese a jeho autorem je Shadow. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.