Podmínky

Vstupem na tento web a na tento blog akceptujtete následující podmínky:

 1. nezaručuji, že mnou prezentované informace jsou vždy správné a neručím za případné škody způsobené jejich užitím
 2. velmi nerad sahám k zásahu do vašeho práva vyjádřit svůj názor, avšak vyhrazuji si právo váš komentář pozměnit nebo smazat, zejména pokud:
  • a) obsahuje vulgární výrazy
  • b) je agresivní, ale neobsahuje žádné argumenty
  • c) obsahuje neplacenou reklamu

Podmínky šíření obsahu webu

Obsah webu je chráněn Creative Commons licencí by-nd 3.0 CZ, která vám dovoluje obsah publikovat, ale za dvou zásadních podmínek:

 1. je třeba uvést jméno autora (Michal Dočekal), dále odkaz na původní článek v blogu na webu shadow.cz, a také je třeba uvést licenci (stačí název a odkaz na text licence na webu creativecommons.org)
 2. není dovoleno obsah jakkoliv měnit (toto pravidlo je nutné, jelikož články často vyjadřují můj názor); vaše právo mé názory jako takové přejímat, upravovat a dále šířit pod vaším jménem, tímto ustanovením není dotčeno

Připomínám ještě jednu důležitou klauzuli, za kterou si pevně stojím a jejíž plnění budu vymáhat veškerými dostupnými prostředky:

 • na kopie díla nesmíte aplikovat jakékoliv DRM, a to i v případě, že chcete DRM aplikovat na celek, jehož je moje dílo součástí

Podmínek je samozřejmě více, projděte si celý text licence. Pokud chcete můj článek někde uveřejnit a tato licence vám nevyhovuje, obraťte se na mne a nějak se domluvíme.